ul. Słowackiego 52
60-521 Poznań
Krystian Bloch - Centrum Okularów Progresywnych - tel 61 843 28 20
Krystian Bloch - Centrum Okularów Progresywnych - tel. kom. 725 432 820
e-mail: biuro@optyk-bloch.pl
Zobacz nas na Facebooku Zobacz nas na Google+
Centrum Okularów Progresywnych
  • Centrum Okularów Progresywnych
  • Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług i obdarzenia zaufaniem naszych profesjonalistów
  • U nas znajdziecie Państwo nie tylko modne i wygodne oprawy okularowe
  • ale także nowoczesne okulary progresywne, czy też soczewki kontaktowe
  • Skorzystaj z wiedzy jaką dysponuje optyk, okulista i optometrysta z naszego gabinetu
  • Optyk, okulista, optometrysta – zapraszamy Państwa do odwiedzin!
Pomiń łącza nawigacjiOptyk Bloch : Strona główna : Oferta : Szczegóły oferty - Promocja dla osób słabowidzących

Szczegóły Oferty 

       Osoba słabo widząca to taka, która mimo stosowania korekcji okularowej zapewniającej maksymalną ostrość wzroku, ma problemy z wykonywaniem podstawowych czynności wzrokowych tj. czytanie, pisanie, oglądanie telewizji.

Do niedawna powszechnym był pogląd, że „ osłabiony wzrok należy oszczędzać, aby go dłużej zachować”. Liczne badania dostarczają jednak dowodów na to, że odpowiednie posługiwanie się wzrokiem przez osobę słabowidzącą jest nieszkodliwe i wręcz przyczynia się do rozwoju zdolności postrzegania przedmiotów w otaczającym nas środowisku wzrokowym. Należy podkreślić, że rehabilitacja wzroku osób słabowidzących nie przyczynia się do zmniejszenia skutków patologii (poprawy stanu układu wzrokowego) lecz do zwiększenia stopnia  oraz poprawy sprawności  posługiwania się istniejącymi możliwościami wzrokowymi.

Komfort widzenia osób słabo widzących można poprawić m. in. przez zastosowanie odpowiednich pomocy optycznych, przyczyniających się głównie do powiększania obserwowanego obrazu. Różnorodność istniejących na rynku pomocy optycznych umożliwia dobór konkretnych przyrządów do indywidualnych potrzeb osób słabowidzących.

Do najczęściej stosowanych pomocy optycznych należą:

  • lunety, monookulary, okulary lornetkowe – powiększające obrazy odległych przedmiotów takich jak ekran telewizora, numery autobusów, tablic informacyjnych;
  • lupy i okulary lupowe – powiększające obrazy przedmiotów znajdujących się w bliży wzrokowej, szczególnie przydatne podczas czytania, rozwiązywania krzyżówek, szycia itp.;
  • okulary z różnobarwnymi filtrami poprawiające kontrast widzenia.

Stała współpraca z firmami: Eschenbach, Schweizer, Coil daje nam możliwość zaoferowania Państwu szerokiego asortymentu oraz najnowszych rozwiązań z zakresu pomocy optycznych, a wykwalifikowany w tym zakresie specjalista, po przeprowadzeniu dokładnych badań, pomoże Państwu w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań.

Oferowane prze nas pomoce optyczne mogą być również stosowane  przez osoby, które nie posiadają zaburzeń układu wzrokowego, a których praca polega na wykonywaniu bardzo precyzyjnych czynności  w bliży wzrokowej i wymaga wyraźnego powiększenia obrazu obserwowanego przedmiotu.


Warto podkreślić, że posiadamy podpisany kontrakt z NFZ, a znaczna większość pomocy optycznych jest w przez NFZ w 100% refundowana.


Copyright © 2014 Krystian Bloch Optyka okularowa. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności.
Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień w Państwa przeglądarce oznacza iż będą zamieszczane na Państwa urządzeniu końcowym i wyrażają Państwo na to zgodę. Proszę pamiętać, że zawsze można dokonać zmiany ustawień dla tych plików. Szczegółowe informacje mogą Państwo znaleźć w Polityce Prywatności >>
Zamknij