ul. Słowackiego 52
60-521 Poznań
Krystian Bloch - Centrum Okularów Progresywnych - tel 61 843 28 20
Krystian Bloch - Centrum Okularów Progresywnych - tel. kom. 725 432 820
e-mail: biuro@optyk-bloch.pl
Zobacz nas na Facebooku Zobacz nas na Google+
Centrum Okularów Progresywnych
 • Centrum Okularów Progresywnych
 • Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług i obdarzenia zaufaniem naszych profesjonalistów
 • U nas znajdziecie Państwo nie tylko modne i wygodne oprawy okularowe
 • ale także nowoczesne okulary progresywne, czy też soczewki kontaktowe
 • Skorzystaj z wiedzy jaką dysponuje optyk, okulista i optometrysta z naszego gabinetu
 • Optyk, okulista, optometrysta – zapraszamy Państwa do odwiedzin!
Pomiń łącza nawigacjiOptyk Bloch : Strona główna : Oferta : Szczegóły oferty - Soczewki okularowe i okulary progresywne

Soczewki okularowe i okulary progresywne


Proponujemy Państwu bardzo bogaty wybór soczewek wszystkich dostępnych typów. W naszej ofercie przygotowaliśmy więc:

 • Soczewki progresywne – okulary progresywne to doskonałe rozwiązanie głównie w przypadku osób, które cierpią na starczowzroczność, czyli tak zwaną presbyopię. Cechą, jaka wyróżnia okulary progresywne jest przede wszystkim płynna ogniskowa. Dzięki jej zastosowaniu skorygowana jest zarówno dal jak i bliż. Można więc powiedzieć, iż okulary progresywne stanowią znakomitą alternatywą dla soczewek dwuogniskowych, przy czym są to produkty znacznie bardziej estetyczne i korygują również odległości pośrednie.
 • Soczewki jednoogniskowe – są to produkty, które umożliwiają korekcję wady wzroku tylko jednej odległości: bliży lub dali. Ich zastosowanie jest więc ograniczone (np. tylko do chodzenia, czytania czy oglądania telewizji).
 • Soczewki dwuogniskowe – składają się z dwóch części o różnych ogniskowych, dzięki czemu wykorzystywane być mogą do korekcji zarówno dali (górna część) jak i bliży (dolna część). Okulary dwuogniskowe oferują więc zakres korekcji wad wzroku zbliżony do zakresu jaki oferują okulary progresywne, natomiast mają one mniejsze walory estetyczne i nie korygują odległości pośrednich.
 • Soczewki fotochromowe – charakterystycznym dla soczewek fotochromowych jest zabarwianie się pod wpływem słońca. W zależności od natężenia światła nie mają one żadnego zabarwienia, posiadają częściowe lub całkowite zabarwienie. Soczewki fotochromowe podczas dużego nasłonecznienia przypominają okulary przeciwsłoneczne.
 • Soczewki antyrefleksyjne (antyodblaskowe) – te nowoczesne soczewki nie odbijają światła, przez co doskonale sprawdzają się podczas pracy przy komputerze, jazdy samochodem czy też podczas prac biurowych. Powłoka antyrefleksyjna musi być koniecznie stosowana w przypadku soczewek o wyższym współczynniku załamania.
 • Soczewki polaryzacyjne – dzięki zastosowanej technologii do oka dochodzi tylko światło nieodbite. Korzystanie z okularów z soczewkami polaryzacyjnymi szczególnie zalecane jest turystom, wędkarzom oraz kierowcom.
 • Soczewki barwione, przeciwsłoneczne.
 • Soczewki o wysokim indeksie (redukcja grubości w oprawce).
 • Soczewki odporne na uderzenia – polecane wszystkim sportowcom oraz osobom aktywnym.
 • Soczewki do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności.

Krótkowzroczność (łac. myopia) to najczęściej występująca wada wzroku. Krótkowidz odbiera obraz nieostry i zamazany, a w celu odpowiedniego dostrzeżenia obserwowanego przedmiotu przybliża go do oczu. Charakterystycznym dla tego rodzaju wady wzroku jest złe widzenie rzeczy odległych przy dobrym widzeniu przedmiotów bliskich. Dla korekcji krótkowzroczności wykorzystuje się soczewki korekcyjne minusowe.

Dalekowzroczność (nadwzroczność, łac. hyperopia) – druga z najbardziej powszechnych wad wzroku. Pogłębia się ona wraz z wiekiem, kiedy to można mówić o starczowzroczności. Wada ta jest wynikiem zmniejszenia elastyczności soczewki, mniejszej sprawności mięśnia rzęskowego oraz osłabienia aparatu nastawczego. Dla korekcji dalekowzroczności wykorzystuje się soczewki korekcyjne dodatnie.

Niezależnie od sytuacji dobre widzenie jest nam absolutnie niezbędne. Odpowiednio dobrane soczewki gwarantują odpowiednią korekcję wzroku i komfort podczas pracy, wypoczynku czy też prowadzenia samochodu.

W naszej ofercie odnajdą Państwo nowoczesne soczewki, które są lekkie i bezpieczne. Polecamy wszystkie okulary, zarówno bezbarwne jak i barwione czy też fotochromowe. Najnowocześniejsze powłoki antyrefleksyjne Mystic czy Ideal to nie tylko rewelacyjne właściwości techniczne oraz idealne widzenie w każdych warunkach. Wspomniane powłoki ułatwiają także utrzymanie wybranych soczewek w czystości przez bardzo długi okres czasu.

W szczególności warte uwagi są soczewki plastikowe, takie jak IZOPLAST 174, IZOPLAST 167, IZOPLAST 160, które posiadają wyższy współczynnik załamania światła, czy też soczewki szklane typu IZOKRON 19, IZOKRON 18, IZOKRON 17. Dostępne produkty to gwarancja idealnego widzenia oraz najwyższej wygody użytkowania. Przygotowana niezwykle bogata oferta z całą pewnością pozwoli Państwu dobrać odpowiednie soczewki do wady wzroku.

Serdecznie zachęcamy do wizyty w naszym gabinecie i do wyboru najlepszych, najnowocześniejszych soczewek okularowych.

Kolekcja okularów

7
3
6
5
4
1
2
8
Prawa Autorskie www.optyk-bloch.pl

Copyright © 2014 Krystian Bloch Optyka okularowa. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności.
Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień w Państwa przeglądarce oznacza iż będą zamieszczane na Państwa urządzeniu końcowym i wyrażają Państwo na to zgodę. Proszę pamiętać, że zawsze można dokonać zmiany ustawień dla tych plików. Szczegółowe informacje mogą Państwo znaleźć w Polityce Prywatności >>
Zamknij